Бібліотеки-філії Київського району м.Одеси:
Філія №12 ім.О.І.Купріна- вул.Фонтанська дорога, 116 тел.0487528345
Філія №13 - вул.Юхима Геллера , 43, тел.0487528346
Філія№41 - вул Інглезі, 5,тел.0487528356
Філія №47 ім.О.Гончара -вул. Люстдорфська дорога,146/1, тел.0487528359

субота, 6 квітня 2019 р.


Бібліотека-філія №12 імені Олександра Купріна
Берегиня традицій одеської вокальної школи
До 90-річчя від дня народження видатної оперної співачки Галини Поліванової у бібліотеці-філії №12 відбулася виставка-портрет «Легенда Одеси».
Про життя і творчість Галини Анатоліївни розповіла концертмейстер Одеської філармонії, постійна читачка бібліотеки Світлана Тимофєєва:
-         Знаю Галину Анатоліївну майже 70 років – й не перестаю захоплюватися її талантом, працездатністю та людяністю.
Очоливши кафедру сольного співу Одеської національної музичної академії у 1976 році, вона зуміла зберегти і розвинути традиції одеської вокальної школи, виправдавши сподівання Ольги Миколаївни Благовидової, яка побачила в ній обдарованого музиканта та запросила працювати у консерваторії.

Проте життя легендарної оперної співачки могло скластися інакше. Адже спочатку вона вступила до Суднобудівного інституту у Миколаєві, а вже там відзначили її талант та неймовірний голос. Це визнання спонукало її змінити свою долю і вступити до Одеської консерваторії. Дебютною для Поліванової стала партія Чіо-Чіо-сан в опері Дж. Пуччіні «Мадам Батерфляй». Її вокальна школа дозволяла виконувати партії ліричного і драматичного репертуару з однаковою легкістю і красою.
Загалом у репертуарі Г. А. Поліванової майже сорок партій, вона виступала на оперних сценах Києва, Москви, Мінська, Воронежа, Риги, Кишинева, Казані, Санкт-Петербурга, неодноразово гастролювала в Албанії, Афганістані, Індії, Болгарії, Польщі, Німеччині, Іспанії, Норвегії, Швейцарії, Франції, Фінляндії. Голос її випромінював сяйво і красу душі, артистизм вводив слухачів, а пізніше -й учнів, у світ високих переживань. До учнів вона вимоглива, проте завжди опікується долею кожного студента.
Серед вихованців Галини Поліванової - народні артисти України Тетяна Анісімова та Людмила Довгань (професор); заслужені артисти України, Росії, Молдови, Білорусі: Тетяна Спаська, Лариса Зуєнко, Наталя Шевченко, Станіслав Ковалевський, Валентина Калестру, Валерій Калиниченко, Людмила Плотнікова, лауреат Всеукраїнського та Міжнародного конкурсів (перша премія і приз за краще виконання романсу С. Прокоф'єва) Олена Волошина (драматичне сопрано), Тамара Глаголєва.
Галина Поліванова організувала понад 300 благодійних концертів. У 2009 році до ювілею народної артистки УРСР, академіка, професора вийшла книга "Галина Поліванова: «Гранд-інтерв'ю» (біографія і традиції одеської вокальної школи)", авторами якої стали кандидат мистецтвознавства Ганна Джулай та заслужений учитель України, почесний професор Геннадій Самусев.
Сьогодні Галина Анатоліївна продовжує працювати, передаючи свій безцінний досвід молодим виконавцям.
Читачі, які завітали на відкриття виставки, відзначили, що їм було дуже цікаво дізнатися чимало нового про життя і творчість цієї видатної людини.

Немає коментарів:

Дописати коментар