Бібліотеки-філії Київського району м.Одеси:
Філія №12 ім.О.І.Купріна- вул.Фонтанська дорога, 116 тел.0487528345
Філія №13 - вул.Юхима Геллера , 43, тел.0487528346
Філія№41 - вул Інглезі, 5,тел.0487528356
Філія №47 ім.О.Гончара -вул. Люстдорфська дорога,146/1, тел.0487528359

середа, 13 листопада 2024 р.

середа, 23 жовтня 2024 р.

 Бібліотека №41

Відгук про книгу


Бібліотека №41 радить своїм читачам звернути увагу на книгу Оксани Кір’ян «На роздоріжжі долі». Тамара зі своїм чоловіком живе без кохання. Для нього дружина лише домогосподарка, на якій можна заощаджувати. Вона повинна робити тільки так, як скаже друга половина. Тома розуміє, що «… це не життя, а суцільне покірне терпіння. Терпіння, що перетворює її на якусь безсловесну і затравлену істоту».

Зустріч з подругою студентства змінює все. Тамара та Наталка пригадують своє навчання та молодість. Після цього Тома вирішує розірвати відносини з чоловіком. На молоду жінку чекає нове життя у місті. Раніше вона працювала вчителькою і обожнювала свою професію, а тепер доводиться доглядати за старим, хворим дідусем. Незабаром саме це спілкування корінним образом змінює долю Томи. Ігор, син Михайла Яковича, бачить Тамару і розуміє, що зустрів свою долю. Чи будуть вони разом?

Цей роман навчить бути сміливими та твердими. Кохання в шлюбі найголовніше, бо інакше люди перетворюються на звичайних квартирантів під одним дахом. Саме почуття дарують віру в себе, гармонію та сили. Також цей твір навчить, що іноді треба зробити крок на зустріч своїм родичам, аби розібратися у минулому і виправити помилки: щось з’ясувати, а щось пробачити. Ось і Тамара починає спілкуватися з рідною бабусею, яку не бачила з раннього дитинства.

вівторок, 22 жовтня 2024 р.

 Бібліотека №41

Рецензія на книгу С. Джіо «Ожинова зима»



Один з останніх творів, який мене дуже вразив – це книга американської письменниці Сари Джіо «Ожинова зима». Тут дві історії – перша доля репортерки Клер Олдрідж (2010р.), а друга – трагедія Віри Рей, самотньої матері (1933р.). В історіях обох героїнь багато несподіваних паралелей. Клер відновлюється після важкої особистої втрати та отримує на роботі завдання написати щось цікаве про пізнє весняне похолодання («ожинову зиму»). Це старомодний термін про зміни в погоді, коли у травні  буває несподіваний снігопад і мороз, а на ожинових стеблах вже з’являються ніжні білі квіти.

Багато матеріалів знаходить молода жінка про період 1933 року, але нічого не привертає її уваги, окрім історії Віри Рей, яка вкладає спати свого маленького сина і вирушає працювати в готель. Вранці, коли неочікувана хуртовина вкриває місто, мати повертається додому. Маленький син зник. Бідолашна жінка намагається знайти дитину, але бачить тільки іграшкового ведмедика в снігу. Це викрадення так і залишається нерозкритим.

середа, 25 вересня 2024 р.

 

«З глибин сторіч луна козацький клич»

1 жовтня-День українського козацтва.  Це день пам’яті героїчних подвигів козаків у боротьбі за волю України. Святкування включає у себе різноманітні заходи: виставки, концерти, тематичні заходи, а також вшанування пам’яті козацьких героїв.

Свято встановлено з метою вшанування величі та слави українського козацтва, його внеску в розвиток української держави. Дата 01 жовтня не випадкова – цей день також відомий як Покрова Пресвятої Богородиці, яка є покровителькою козаків. Свято щорічно відзначається цього ж дня.

вівторок, 20 серпня 2024 р.

 Бібліотека №41


Наша філія радить своїм відвідувачам прочитати книгу Реміґіуш Мруз «Вибачаю тобі». Цей твір зацікавить усіх тих, хто любить пригоди, загадки та історії кохання. Іна Кобрин веде спокійне життя. Вона кохає свого чоловіка, а він кохає її. Одного разу чоловік не закрив сторінку у Фейсбуці,  і тоді Іна побачила лист від незнайомої дівчини, яка написала: «Вибачаю тобі». Потім він стає свідком самогубства та зникає і нічого не пояснює.

Головна героїня разом з родичами та друзями починає розслідувати загадкове зникнення. Згодом дізнається, що людина, з якою вона жила весь довгий час, зовсім не та, за яку себе видавала. Виходить так, що її чоловіка просто не існує. Вигадане місто роботи,  чуже прізвище і все життя взагалі.

вівторок, 25 червня 2024 р.

           «Конституція – правовий оберіг України ».


25 червня в бібліотеці №47 ім.О.Гончара  для читачів представлена книжкова виставка   «Конституція – правовий оберіг України », на якій представлені  книги про історію та важливі актуальні положення Основного Закону держави, який має найвищу юридичну силу. Напередодні свята, хочеться згадати про витоки основних ідей правової держави для України. Першим конституційним актом України стала Конституція гетьмана Пилипа Орлика, що вважається і значним юридичним досягненням, і доказом зрілості української політичної думки початку ХVIII столітті, відображаючи дух нації, її демократичний менталітет. Конституцію Пилипа Орлика не можна вважати конституцією в сучасному розумінні цього слова, проте її вплив на законотворчу діяльність в Україні важко переоцінити – політико-правової ідеї, викладені в Конституції Пилипа Орлика, мали значний вплив на подальший розвиток української суспільно-політичної думки.           

 День Конституції України - важливе свято для кожного українця.

середа, 19 червня 2024 р.

 Бібліотека №41

Відгук про книгу Світлани Талан «Замкнене коло»



Наша філія радить своїм читачам прочитати книгу Світлани Талан «Замкнене коло». У центрі твору – Мирослава, яка багато років працювала у школі звичайною вчителькою, але все прагнула кращого життя. Вона виховувалася у дитбудинку, бо у підлітковому віці втратила свою єдину виховательку – стареньку бабусю. Мира дуже рано зіштовхнулася з жорстоким світом неправди, приниження та виживання. Головна героїня прагнула своєму синові кращої долі і мріяла придбати йому власну квартиру. Жінка відкриває маленьку крамницю, бере кредити та зустрічається з усіма проблемами приватного підприємця. Через це Мира постійно втомлюється, нервується та забуває про духовні цінності.


У людському натовпі жінка іноді бачить свою покійну бабусю, хоче наздогнати її, але бабця постійно зникає. Мирослава втрачає спокій, попадає до психіатричної лікарні, бо всі розуміють, що образ бабусі - марення хворої уяви. Лікування нічого не дає. Вдома все повторюється. Справи у крамниці йдуть погано через постійні нестачі грошей, а чоловік закохується в іншу. Тоді бабуся радить «продавати» комусь свої нещастя. Мира так і робить, але її нещастя випадково купують друзі та близькі люди… Тепер руйнуються життя найдорожчих.

середа, 12 червня 2024 р.

 Бібліотека №47 ім.О.Гончара рекомендує звернути увагу читачів на твори французького письменника Лорана Гунеля. До вашої уваги його книга

«День, що навчив мене жити».


Це --роман із цікавим сюжетом та інтригою.

Головний герой роману «День, що навчив мене жити» - молодий чоловік Джонатан живе звичним життям, має типові думки, бажання та мрії середньостатистичної сучасної людини: трохи більше грошей, краще житло, нове авто, ствердження на роботі .

Хто з нас не чекав того дня, який змінив би наше життя? У звичайнісінький сонячний вихідний, сповнений теплих барв і позитивних емоцій Джонатан робив приємну прогулянку пірсом. Звідусіль чутно сміх і невимушені розмови людей довкола. Аж раптом його хапає за руку молода циганка... «Я прочитаю твоє майбутнє», — каже вона. Він посміхаєтеся так, наче чує нісенітницю, але руки не прибирає. Хай там як, жодне передбачення не зіпсує цього дивовижного недільного дня. Але ось він дізнається, що... має померти! Однак пророцтво циганки перевертає його життя догори дриґом, бо, можливо, цей день — останній. Та хіба таке можливо?..

середа, 5 червня 2024 р.

                                       «Мирне небо дітям України"

                                         малюнок на асфальті

 


4 червня, під час шкільних канікул бібліотекарі бібліотеки № 47 разом з вчителями початкових класів ліцею №78 провели арт-терапію малюнок на асфальті під гаслом «Мирне небо дітям України".

На подвір'ї ліцею №78 розграфили ділянки, на яких кожна дитина створювала свій малюнок.

Діти  різнокольоровою крейдою малювали український прапор, герб, соняшники і квіти, улюблених казкових героїв, і найзаповітнішу свою мрію – мир в Україні. 

понеділок, 3 червня 2024 р.

                             "Діти війни" 

                                                 Інформаційний відеоогляд

4 червня відзначається Всесвітній день безневинних дітей, які постраждали від агресії. Цей пам'ятний день запроваджено рішенням Генеральної Асамблеї ООН на одному зі спеціальних засідань з питань про Палестину у 1982 році.



Міжнародний день безневинних дітей — це своєрідний протест проти насильства і війни. Метою цього Дня є спроба відчути біль і страждання дітей усього світу, які піддаються фізичному насильству, морально-психічній і духовній обробці.

вівторок, 28 травня 2024 р.

 

Бібліотека №47 ім.О.Гончара рекомендує прочитати книгу .


До уваги читачів роман "Ім’я розиУмберто Еко італійського письменника. Письменник написав його 1980 році.

Даний твір - це поєднання детективу, історичного роману та філософського трактату. Він вразить читача своєю внутрішньою глибиною, майстерністю викладу сюжету.  Автор вдало відтворив ауру середньовічного монастиря, його таємниці та обрядовість.

У книзі немає нічого зайвого. Кожна подія, діалог чи роздум мають свою роль у розгортанні сюжету. Це дозволяє зберігати високий темп читання та залишати читача в напрузі до останньої сторінки. Велика насолода від читання та багатогранність змісту роблять цей твір незабутнім досвідом для всіх любителів літератури детективного жанру. Розповідь у творі ведеться Адсоном Мелькським – старим монахом, який описує загадкові події своєї юності.

субота, 25 травня 2024 р.

 Бібліотека №41



Відгук про книгу «Зростаємо українцями!»

Наближаються канікули – час для самоосвіти та цікавого читання. Наша філія радить усім звернути увагу на енциклопедію для допитливих «Зростаємо українцями!». Це видання буде цікаве дітям і дорослим. Незважаючи на війну, книгу було надруковано у 2023р. видавництвом «Юнісофт» (м. Харків).


Енциклопедія складається з п’яти розділів. У першому - «Україна як держава» читач дізнається про історію нашої Батьківщини, державні та національні символи, їх походження та значення. Наприклад, деякі дослідники вважають, що у нашому тризубі сховано слово «воля», а «дехто вбачає в ньому сокола, ворону, дерево з трьома гілками, вершечок булави, якір, лук і стріли, шолом, сокиру, рибальське знаряддя. Комусь тризуб нагадує верхівку хлібного колоса, а комусь - поєднання трьох природних стихій – повітря, землі і води».

четвер, 16 травня 2024 р.

 Бібліотека №41

Наша література


 Бібліотека №41

Роботи читачів



 Бібліотека №41


 Бібліотека №41

Відгук про книгу Ксенії Циганчук «Неспростовні докази»


Всім тим, хто любить детективні історії з цікавим закінченням, наша філія радить прочитати роман Ксенії Циганчук «Неспростовні докази». К. Циганчук – сучасна українська авторка, лауреат Міжнародної премії «Коронація слова»
(спеціальна відзнака «Золотий пістоль» від Андрія Кокотюхи).
Сюжет твору дуже незвичайний. З тюрми виходить впливовий бізнесмен Владислав Новацький. Він каже, що не вбивав коханця своєї дружини і дарма відбув термін у неволі. Для того, щоб довести свою правоту, він просить допомоги у відомого слідчого Єгора Скляра. Сім років тому саме Скляр виносить Новацькому вирок. Новацький каже усім, що це велика помилка слідства. Чи правда це? Чи могла дружина Новацького сама вбити Вадима Краса? Саме він навчив її ремонтувати машини. Може, це вона зіпсувала авто?

Наша література

Бібліотека №41
Андрій Курков «Садівник з Очакова»
Відгук про книгу
Наша філія радить своїм читачам прочитати роман Андрія Куркова «Садівник з Очакова». Цей твір дуже незвичайний. Уявіть собі, що сучасний молодий парубок завдяки старій міліцейській формі має змогу подорожувати в часі. Так Ігор опиняється у 1957 році в Очакові. Це все відбувається, дякуючи знайомству зі Степаном, чоловіком, який за символічну плату і притулок допомагає юнакові і його матері Олені Андріївні по господарству. Степан має на тілі старе тату, яке неможливо прочитати, але друг Ігоря, використовуючи сучасні технології, зміг це зробити. Так Ігор і Степан вирушають розкривати загадки минулого.

четвер, 4 квітня 2024 р.

 Бібліотека №41

Відгук про книгу Ірен Роздобудько «Перейти темряву»



Роман Ірен Роздобудько «Перейти темряву» розкриває багато проблем сучасних дівчат. Ця книга про торгівлю людьми і про те, як молоді красуні, шукаючи кращого життя, потрапляють на гачок шахраїв. 

Марта, молода та вродлива дівчина, трохи розгублена в цьому житті. Одного разу вона відвідала дорогу крамницю жіночого одягу  і випадково знайшла мобільний телефон. З цього все і починається. На цей номер телефонує невідомий чоловік і погрожує колишній власниці. Марта переймається цією історією і вирушає на пошуки незнайомої дівчини. А ще Марта випадково знайомиться з привабливим чоловіком, який згодом виявляється дуже небезпечним. 


В ранньому дитинстві Міка втрачає матір, яка випадає з вікна власної квартири на очах сина. Вона була акторкою, а після народження Міки її кар’єра пішла на спад. У своїх проблемах жінка звинувачує маленьку дитину. Після її смерті  хлопчиком починає опікуватися подруга. Міка росте дуже красивим та розумним, але більш за все він любить вбивати комах та метеликів… 

понеділок, 22 січня 2024 р.

 

Роман    «Танго смерті»  Юрія Винничука.

 

Читачі бібліотеки  дуже вподобали роман Юрій Винничука, сучасного українського письменника, відомого своїми глибокими та цікавими романами, двічі лауреата премії "Книга року ВВС". Він, один з небагатьох сучасних письменників, що публікуються виключно українською мовою. Книга вийшла в  2012 року та принесла авторові другу літературну перемогу «Книгу року Бі-Бі-Сі». Сьогодні роман залишається однією з найкращих робіт автора.

«Танґо смерті» - це суміш детективу та історичного роману, це книга, яку мовби не читаєш, але живеш у ній.

Події в романі розгортаються у двох часових проміжках. Усе починається з історії, що відбувається у Львові безпосередньо перед Другою світовою війною. Перед нами постає польський Львів кінця тридцятих років. Кнайпи, ресторації, кав ‘ярні, цукерні, дзигармайстрі, фризієри, крамниці, львівський базар Кракідали – все це так атмосферно натуралістично описано. Автор розповідає про чотирьох друзів різної національності -поляк, українець, єврей і німець, батьки яких загинули за Україну в лавах армії УНР, - проживають тут свої найкращі роки, вони стикаються з пригодами та складними подіями, закохуються та ненавидять, але при цьому завжди залишаються вірними й відданими одне одному.

середа, 17 січня 2024 р.

 

В бібліотеці № 47 ім.О.Гончара  презентація книжкової виставки:

 «Книги -ювіляри-2024"                                                                     
2024 рік багатий на ювілейні літературні дати. Фактично кожен день нового року дає хороший привід заглянути до книжок, перечитати кращі твори вітчизняної літератури, ближче познайомитись із біографією тих, завдяки котрим в значній мірі збереглась українська мова. Швидкоплинний час залишив нам чимало книжкових цінностей. Довголіття книги залежить від її читачів. У кожної книги свій характер, своя доля, свій шлях до читача. Хороші книги ніколи не старіють, їм дана вічна молодість та оновлення.Виставка має такі розділи: «Українські книги-ювіляри», «Зарубіжні книги-ювіляри», «Письменники-ювіляри-2024».

Наша книжкова виставка  – це своєрідний літературний путівник, де кожне ім'я  письменника знайоме нам з дитинства . Читач порине в світ чудових книг   та має можливість згадати ті казкові та фантастичні світи й відкрити для себе зарубіжних майстрів слова, визнаних у всьому світі. Це книги, які читають і перечитують, ними захоплюються, над ними розмірковують, у них вчаться життєвій мудрості .

четвер, 4 січня 2024 р.

 

 Юрію  Збанацькому-110 років


В читальному залі бібліотеки для читачів представлена
  виставка-персоналія  до дня народження  українського письменника .Наша книжкова виставка розкриває творчу палітру Ю. Збанацького.Талановитий письменник, обдарований педагог, відомий громадський діяч, Юрій Збанацький вніс вагомий вклад у захист і розбудову рідної України.Ті, кому пощастило спілкуватись з Юрієм Збанацьким, запам'ятали його як людину легендарної біографії, кумиром покоління.Тисячі й тисячі людей легко згадають це ім‘я, його книжки — так чи інакше — наповнювали їхній світ. Вони й досі лежать на полицях усіх українських бібліотек . Здебільшого, читані…

          Збанацьким був партійним функціонером.

          Збанацький був людиною непересічною.