Бібліотека №41
Відгук про книгу «Зростаємо українцями!»
Наближаються канікули – час для самоосвіти та цікавого читання. Наша філія радить усім звернути увагу на енциклопедію для допитливих «Зростаємо українцями!». Це видання буде цікаве дітям і дорослим. Незважаючи на війну, книгу було надруковано у 2023р. видавництвом «Юнісофт» (м. Харків).
Енциклопедія складається з п’яти розділів. У першому - «Україна як держава» читач дізнається про історію нашої Батьківщини, державні та національні символи, їх походження та значення. Наприклад, деякі дослідники вважають, що у нашому тризубі сховано слово «воля», а «дехто вбачає в ньому сокола, ворону, дерево з трьома гілками, вершечок булави, якір, лук і стріли, шолом, сокиру, рибальське знаряддя. Комусь тризуб нагадує верхівку хлібного колоса, а комусь - поєднання трьох природних стихій – повітря, землі і води».
Розділ другий – «Давня історія України» розповідає про Кия, Щека, Хорива та їх сестру – Либідь, а також змальовує портрети князів Київської Русі та описує їх діяльність.
Третій розділ – «Цікавинки України» містить дуже багато різноманітної інформації: тут можна дізнатися і про гуцульську трембіту, яка занесена до «Книги рекордів» як найдовший музичний інструмент (її довжина сягає 4 метрів), і про символіку розпису української хати, а також про наш національний одяг та його особливості. Наприклад, вінок із живих квітів вважався оберегом від злої напасті. Його носили дівчата з трьох рочків і до самого заміжжя.
У четвертому розділі – «Етнографія» розповідається багато цікавого про українську кухню і свята України. Наприклад, у давні часи від Святвечора і протягом усіх зимових свят хату прикрашав обжинковий сніп, який називали «дідух» (тобто дідівський дух). Згодом його замінила відома усім ялинка. На Великдень наші предки не тільки готували смачні страви, але й гралися крашанками у веселі ігри. Надзвичайно яскраво святкували Трійцю та закінчення жнив, а серед родинних свят особливо шанували весілля і народження дітей. «Барвінок був головною квіткою на весіллі, бо вважався сильним приворот-зіллям. Його листочками прикрашали вінок нареченої та весільні свічки, щоб кохання молодих ніколи не зів’яло».
Останній п’ятий розділ – «Усна народна творчість» – це добірка дум, пісень, загадок та легенд. «Енциклопедія для допитливих» з раннього дитинства навчить малечу пишатися своїм корінням та шанувати рідну культуру, а також допоможе у навчанні. Яскраві ілюстрації зацікавлять будь-яку дитину! Обов’язково зверніть увагу на цю книгу протягом літа!
Немає коментарів:
Дописати коментар