Библиотеки-филиалы Киевского района г.Одессы:
Филиал №12 - ул.Фонтанская дорога, 116
Филиал №13 - ул. Октябрьской революции, 43, тел. 766-51-42
Филиал№41 - ул. 25-й Чапаевской Дивизии, 5,тел.744-61-77
Филиал №47 -ул. Люстдорфская дор.146/1, тел.744-64-96

среда, 12 декабря 2018 г.


Бібліотека №41

Михайло Калачевський. Українська музика.Цікаві факти.Михайло Калачевський належав до плеяди тих митців,що отримали професійну освіту за кордоном. Але він  продовжував свою діяльність в Україні.Його непересічний дар помітний у творі "Українська симфонія".Михайло Калачевський так і залишився в історії культури автором тільки одного твору.Це його дипломна робота.Лише цей твір та ще декілька романсів і мініатюр залишив після себе митець.


  Він ніколи не працював професійним музикантом.В Кременчуці він працює адвокатом,а потім стає головою земської управи.Постійно займається розвитком музичного життя свого міста,організовує концерти.У 1900 році Михайло Калачевський важко захворів,а у 1905 лунає "Українська симфонія".На цей концерт композитор,подолавши важку хворобу,все-таки прийшов.Автор помер забутий всіма ,а лише через кілька десятків років його симфонією зацікавились професіонали.

  "Українська симфонія" започаткувала традицію монументальних симфонічних циклів.Вона побудована за класичними канонами і складається з чотирьох частин.В основу кожної з них покладені мелодії українських народних пісень.Взірцем для Калачевського завжди був Л.Бетховен.

Комментариев нет:

Отправить комментарий