Бібліотеки-філії Київського району м.Одеси:
Філія №12 ім.О.І.Купріна- вул.Фонтанська дорога, 116 тел.0487528345
Філія №13 - вул.Юхима Геллера , 43, тел.0487528346
Філія№41 - вул Інглезі, 5,тел.0487528356
Філія №47 ім.О.Гончара -вул. Люстдорфська дорога,146/1, тел.0487528359

четвер, 16 січня 2025 р.

"Червона Шапочка"-літературний урок


16 січня   пройшов літературний урок   «Казка ожила»   з учнями 2-Г класу ліцею №78. 
"Червона Шапочка" – відома й дорослим, і дітям казка. Але, мабуть, не кожен з нас знає повністю хто написав казку «Червона Шапочка». 
Лідія Болдинська ,бібліотекар  ліцею, прочитала казку  від двох  казкарів-Шарля Перро і Братів Грімм . Бібліотекарі розповіли  учням чим же відрізняються казка «Червона Шапочка» у редакції Шарля Перро та братів Грімм та чим відрізняється народна казка від літературної.


Взагалі, «Червона Шапочка» — народна європейська казка з сюжетом про маленьку дівчинку, що зустріла вовка. Літературно оброблена Шарлем Перро, пізніше була записана братами Грімм.

Шарль Перро літературно обробив народний сюжет, додав  головний убір середньовіччя(шаперон), тобто   червону шапочку , яку одягала дівчинка, а головне — додав моралі казці, як попередження неслухняним дітям: «Відтепер я ніколи не стану в лісі звертати в бік зі своєї стежки і буду твердо дотримуватись того, що наказувала матінка».

Якщо порівняти  “Червону Шапочку” від Братів Грімм то, перша частина казки у варіанті братів  була майже однакова з варіантом Перро, але із щасливим кінцем: мисливці, які проходили повз хатку, почули галас, вбили вовка, розрізали йому живіт і врятували бабусю із онукою. Цей епізод однаковий із закінченням казки «Вовк і семеро козенят», яка, ймовірно, і є джерелом цієї частини. Також можливо, що закінчення було взято з п’єси «Життя і смерть Червоної Шапочки», яка була написана в 1800 німецьким письменником-романістом Людвигом Тіком.

В кінці діти показали виставу про  Червону Шапочку і  казка ожила. Бібліотекарі подякували за  участь дітей у виставі.


 

Немає коментарів:

Дописати коментар